Haydi gözünüz aydın !
YAHYA BAYRAM

YAHYA BAYRAM

YAHYA BAŞKAN'IN SEYİR DEFTERİ [email protected]

Haydi gözünüz aydın !

14 Eylül 2020 - 17:57

Tüm dünyanın “püsküllü belası” doktorların çare bulamadığı bir illet Kovid-19 yani Koronavirüs.
Biz Türkler nedense her şeyi hafife alıyoruz, hiçbir önleme uymuyor kafamıza göre takılıyoruz.
Ne sosyal mesafe ne hijyen kuralı…
Otobüsler tıka basa dolu, dolmuşlar desen aynı. Denizler almış başını gidiyor. Parklar, kahvaltı salonları, mesire alanları desen, oraları daha da beter. Ne bir laf söyleyen var ne de laf dinleyen…
Bir dehalı saha ve top sahaları…
Her takım en az 20-25 futbolcuyla antrenman yapıyor lakin oralarda da kurallara uyan yok. Spor okulları desen daha kötü…
Çocuklar 8 yaş ve 18 yaş yani virüsü taşıyan çocuklarımız .Bize bu bilgiyi bundan 1 ay önce İzmir Kent Haber stüdyolarında Yahya Başkan’ın Seyir Defteri programına konuk olan Dr. Seçkin Şenışık detaylı bir şekilde anlattı. Biz her programda dile getirdik ama dinleyen yok !
Bizim doktorumuz 1 ay önce söylerken dinleyen olmadı. Şimdi beyler 1 haftadan beri söylüyor. Peki ne değişti ? Dr. Şenışık sizden önce söyledi, “halı sahalarda ve stadlarda antrenman yapmak çok tehlikeli hiçbir hijyen ve sosyal mesafe kuralı , can sağlığı yok .
Çocuklarımıza kıymayın ! Çocuklar risk altında bunlar bizim çocuklarımız, bizim göz bebeklerimiz, yapmayın beyler ! “ derken bazı antrenörler bizi ciddiye almadı. Onarlın amacı çocuklardan alacakları aidat paralarındaydı.
Korona İzmir’de ve tüm Türkiye’de yeniden patladı. Şimdi nasıl bir önlem almayı düşünüyorlar, nasıl bir çare bulacaklar ?  “Amatör maçları oynatmasak mı?”  diyecekler ben merak içerisindeyim. Peki yasaklar devam etseydi şimdiye kadar virüs azalır, amatör maçlar ekim ayında oynanmaya başlanabilirdi. Ama siz ne yaptınız ? Hiçbir şey !
 
Bütün kabahati 65 yaş üstüne attınız, bir kaç halı saha sahibinin ve antrenörün kalbini kazandınız.
Şimdi ne oldu ?
Tekrar sahalar kapatılırsa ne olacak ? Siz mi kazandınız? Hayır ! 
Tüm amatörler sizin yüzünüzden kayıp etti. Siz birkaç saha sahibi ve çocukların sırtından geçinenler sizin  yüzünüzden İzmir Futbolu ve bu işe gönül vermiş amatörler kayıp etti.
Haydi gözünüz aydın ! Koca bir sezonu daha oynamadan bitirdiniz !
Buyurun üç tekbirle cenaze namazına !
Not: Amatör bir işi zevk için yapanlara denir !
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum