OZAN ÖZERDEM

OZAN ÖZERDEM

[email protected]

BAŞKAN İDUĞ'DAN BÜYÜK MÜJDE

14 Ocak 2020 - 09:42

Yusuf Tırpancı, nam –ı değer; Sandoz sahası

İzmir’de güzel bir pazar, tam maç havası var yani.

Çok zaman olmuştu böyle güzel bir havada maç izlemeyeli.

Bizim Fikri abiyi Yusuf Tırpancı’da kimin maçı var diye aradım.  

‘’Özçamdibi – Halilbeyli süper amatör lig maçı var’’ deyince hadi gideyim dedim.

Mis gibi hava, yemyeşil iki saha. Birinde U-12’ler diğerinde Süper amatör lig. Büyük saha tribününde her iki takımın taraftarları, küçük sahanın kenarında miniklerin anne ve babaları çoktan yerlerini almış.

Bir an o eski günleri düşündüm, bu sahaların o eski halleri geldi gözümün önüne.

Çamdibi, Yeşilova’da oturanlar iyi bilirler bu sahayı. Yıllar önce Sandoz ilaç ve DYO fabrikalarının arasında yapılmış biri büyük diğeri küçük iki adet futbol sahası. Büyüğünün zemini yıllarca kum çakıl şiddetli yağmurda çukur çukur olur, küçüğünün ise tam tersi killi bir toprak yağmurda bir tarafı göl diğer tarafı balçık deryası.

Yıllar önce bu sahada top oynamış biri olarak, şimdi oynayan çocuklara gıpta ile bakmamak elde değil.

Gelelim konumuza…

Özçamdibi – Halilbeyli maçını izlemeye Bornova belediye başkanı sayın Dr. Mustafa İDUĞ’da gelmişti.

Dr.Mustafa İDUĞ’da belediye başkanlığı öncesinde yıllarca amatör spor kulüplerinde başkanlık yöneticilik yapmış, sporun içinden gelmiş, amatör kulüplerin sorunlarını ve çözüm yollarını çok iyi bilen bir başkan.

Başkanın maça geldiğini gören kulüp yöneticileri, sporseverler kendilerinden hiç farklı görmedikleri, başkandan ziyade, arkadaş, ağabeyi, dost bildikleri Mustafa İDUĞ’un yanına gelip elini sıkıp hoş geldin demek için adeta birbirleriyle yarıştılar.

Tabi haliyle başkanı gören herkes, kulüplerinin ihtiyaçlarını ve beklentilerini dile getirirken, başkanın talimatıyla danışmanı sürekli notlar alıyordu.

Başkan İDUĞ ile benimde biraz sohbet imkanım oldu. Sahayla ilgili yapılacak yeni revizyonları anlattı. Bende sizlerle paylaşıyorum.

Eski Dyo fabrikası ile Yusuf Tırpancı sahasının arkasında kalan 25 bin metrekarelik alanı aldıklarını belirten İDUĞ, o alana 3. bir sahanın yapılacağının da müjdesini verdi.

Mevcut sahayla yeni sahanın arasında ki alana da, altında soyunma odalarının bulunduğu yeni bir tribün yapılacağını, ayrıca mevcut tribünlerinde üstünün tamamen kapatılacağının ve çalışmaların çok kısa bir sürede başlanacağını belirtti.

 Böylece maç izlemeye gelen sporseverlerin en büyük şikayeti olan, özellikle yağmurlu günlerde maç izleyememe sorununa çözüm bulunmuş olacak.

Yapılacak olan üçüncü sahada özellikle Bornova, Çamdibi, Altındağ’daki amatör kulüplerin en büyük problemleri olan ‘antrenman yapacak saha bulamama’ sorunun çözümünde büyük katkı sunacak.

Başkan İDUĞ, bir yandan projesini anlatırken bir yandan da bizim fikrimizi sorup bizim tavsiye ve isteklerimizle projeye katkı sunmamızı istiyor.

İşte bu tavır tamda sosyal demokrat belediyeciliğin en güzel örneği oluyor. Çünkü sosyal belediyeciliğin  en önemli kuralıdır, yapacağınız projeyi bulunduğunuz bölgede yaşayan insanların ihtiyaç ve isteklerine göre onlara sorarak, onların fikirlerini de dikkate alarak, ortak bir akılla  gerçekleştirmek.

Tabi başkan sorunca bende şu an gördüğüm eksikleri, yapılması gerekenleri tek tek anlatım. Özelilikle bir gazeteci olarak gördüğüm en büyük eksiğin bir basın odasının olmaması olduğunu söyledim.

Bir basın odasının mutlaka yapılması gerektiğini ve bu odada internet bağlantılarının sağlanması, canlı yayınların ve çekimlerin sağlıklı yapılabilmesi için kameraların kurulacağı özel bölümlerin ve platformların yapılmasının önemini vurguladım.

İsteklerimizi büyük bir dikkatle dinleyen İDUĞ, bir yandan da danışmanına gerekli notları aldırdı. Ve yeniden düzenlenecek tesiste bu eksikliklerin mutlaka giderileceğinin sözünü verdi.

Elbette hem spor camiasıyla, hem bölge halkıyla, hem de basınla konuyu masaya yatırarak projeyi gerçekleştirecek olması bizi heyecanlandırdığı gibi, konunun her aşamasında takipçisi olarak halkı bilgilendireceğimizi de belirtmek isteriz.

  

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Yahyabayram
  2 yıl önce
  Sevgili Ozan bu harika yazın için sana ne kadar çok teşekkür etsem azdır sayın belediye başkanımız Mustafa iduğ ve emeği geçen herkese teşekkür ederim biz amatör takım yönetici ve sporcu spor severler olarak başkanımıza zhk Çamdibi Altınok Spor alarak her zaman her şeyin en iyisini yapmacaginizdan eminiz sizinle herşey güzel olacak
 • Yahyabayram. Zhk Çamdibi Altınok
  2 yıl önce
  Ozan bu güzel bir okadarda harika yazın için çok ama çok teşekkür ediyorum sayın belediye başkanımız Mustafa iduğ biz amatör takım yönetici ve sporcu sporun her branşını sevenler olarak sayın belediye başkanımız a ve emeği geçen herkese teşekkür ederim iyiki varsın başkanım