HER YASAL OLAN HAK, HELAL DEĞİLDİR
Mikail KARADAŞ

Mikail KARADAŞ

HER YASAL OLAN HAK, HELAL DEĞİLDİR

26 Temmuz 2019 - 15:00

15 Temmuz hain darbe girişimi memlekette onarılması güç derin yaralar açılmasına yol açmıştır. FETÖ devletin içinde öyle yapılanmıştı ki yasama, yürütme, yargı yani demokrasinin bütün ayakları adeta FETÖ tarafından sarılmıştı.

Ankara ve İstanbul’da vatandaşlarımıza kurşun yağdıran hainler, milletin silahını millete doğrultarak adeta yediği kaba tükürmüşlerdi. Birçok şehit verdik ruhları şad olsun, birçok yaralımız oldu Rabbim şifa versin. Ama zayiat bunla sınırlı değildi, 80 milyonun adalet duygusu yara almış, %90’ı Müslüman bir ülkede inançlı toplum tü kaka olmuş, iyi insan profilinde tarihin en büyük değişikliği yaşanmıştı.
Darbe öncesi yalnız kalan Cumhurbaşkanı’mız FETÖ ile mücadelesini sürdürürken, darbe sonrası ‘güya’ topyekûn mücadelede öyle isyanlara şahit oluyor, öyle akıl almaz işlerin yapıldığını işitiyordu ki,” at izi, it izine karışmış” açıklaması yapmak zorunda kalıyordu.

Şamil Tayyar gibi gazeteci kökenli bazı vekiller de yürütülen soruşturmaların sağlıksız olduğu, FETÖ borsası kurulduğu ve ekonomik yada siyasi güce sahip insanlara dokunulmadığı gibi korunarak daha önemli görevlere getirildiği yüksek perdeden umuma açık anlatıyordu. Muğla’da yaşananlar da bu haklı itirazın tezahürü gibi.

Muğla’ya bir parantez açmak istiyorum bu yazımda. Siyasiler, vatandaşlar akıl almaz bir atamadan bahsediyor. Hain darbe girişiminin hemen sonrasında gözaltına alınıp sorgulamasının ardından serbest bırakılmış bir akademisyenin bir kurumun İl Müdürlüğü’ne getirilmesine adeta isyan ediyorlar. O ATAMAYI YAPANLARA VE REFERANS OLANLARA, CUMHURBAŞKANI’MIZINDA HAZIR BULUNDUĞU BİR KONFERANSTA ALEV ALATLI’NIN SÖZLERİYLE SESLENMEK İSTİYORUM “ HER YASAL OLAN HAK, HELAL DEĞİLDİR.” Elbette insanlar hakkında hukuki kararları mahkemeler verir fakat, bu kadar büyük bir mücadele veren Cumhurbaşkanı’mızın emeğine yazık değil mi? Koca Muğla’da başka adam kalmadı mı siz yurt içinde yurt dışında FETÖ okulları ile iltisakı resimlerle tescilli bir akademisyeni bu göreve getirerek bir dedikodunun yolunu açıyorsunuz?  Bu kentte FETÖ ile mücadele eden inanmışların, yaraladığınız vicdanlarını nasıl onarmayı düşünüyorsunuz? Güçlülere, arkası olanlara bir şey olmuyor algısına ( öyle olmasa bile ) hizmet ettiğinizin farkında değilmisiniz?

Elbette kanun önünde hesap vermiş insanlar bir de bize hesap versinler istemiyoruz, böyle bir hakkımız da yok. Fakat FETÖ konusu olağan dışı bir bir durumdur, mücadele sadece hukuk ile sınırlandırılamaz. Millete kurşun sıkan üniformalı teröristlerin yol açtığı travmayı, yaraladığı güven duygusunu tesis etmek için bütün siyasiler, bütün karar vericiler en az Cumhurbaşkan’mız kadar hassas olmalı kılı kırk yararak kararlar almalı ve bu şekilde olumsuz algıya yol açmamalıdır. Yoksa vatandaşın size olan güvenini yok eder, 17 yıldır hırçın denizlerde yol alan Memleket Aşıklarının teknelerinde gedikler açar, emeklerini heba edersiniz.
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Bir Dost
    4 ay önce
    O ismi biliyorum ne güzel bir yazi almissiniz kaleme. Zekeriya Bingöl denilen şahsiyet il müdürü olmus. Halbuki bayada kalabalık bir nüfusu var Muğla'nın demek ki başka kimse kalmamış olabilecek. Akpartiyi iktidardan indirmek için özel bir çalışma bu, halkı galyena getirmek için özellikle bu isimler seçiliyor herhalde. Allah Cumhurbaşkanımizin yardımcısı olsun çevresinden bu isimleri uzaklastiracak, mazlum ile zalimi ayırt edecek güç versin.