İlayda ERDOĞAN

İlayda ERDOĞAN

HAYATA DAİR
[email protected]

Zor zamanlarda insan olmak...

07 Şubat 2022 - 13:47

Bazı zor zamanlar vardır. Daha çok düşünmek, daha çok anlamak, daha çok dertlenmek, diğergam olmak gereken zamanlar.

Düşünüyorum da ne kadar şanslıyız. Çoğumuzun sıcak bir evi, aşı, kıyafeti,ailesi var. Bazılarımız için ise şartlar aynı değil. Bu saydığım maddi, manevi ihtiyaçlarımız onlar için birer lükse dönüşüyor. Tamamen bu durumu ortadan kaldıramayız. Eğer bu mümkün olsaydı Rabbim hepimizi eşit şartlarda yaratırdı.

Ama yapabileceğimiz hatta hatta yapmamız gereken insani görevlerimiz var. Eğer bir iş yerimiz var ise işe alabiliriz. Ocağımızda kaynayan aşımızdan bir tabak bölüşebiliriz. Bu soğuk günlerde evi olmadığını gördüğümüz insanlar için evsizlere yardım hattını arayabiliriz. Onların bizden beklentileri aslında çok değil. Bazen bir selam dahi gıda olabiliyor kimsesiz muhtaç insanlara... 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Alo 183
İzmir Büyükşehir Belediyesi: 444 40 35

İnsanlara yardım ederken lütfen hayvanlarıda unutmayalım. Bu soğuk günlerde evlerimizin işyerlerimizin önüne birer kap mama ve su bırakalım. Elimizden geliyorsa yuva yapalım yada alalım. Sokak kapılarımızı açık bırakalım ama tedbiride elden bırakmayalım, ayakkabılarımızı içeri alalım. Onlara sığınabilecekleri birer alan oluşturalım. Onların doğuştan kürkleri var demeyelim. Onlarda canlı onlarda üşür.
Bu soğuk havalarda hiçbir canlımızın donarak öldüğünü duymayız umarım. 
Unutmayalım insanlar için iş, aş, yardım...
Can dostlarımız için mama, su, barınak...
Kalın Sağlıcakla...
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum