TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTSİNDE KURULTAY HEYECANI

Türkiye Değişim Partisi’nde Kurultay heyecanı başladı. 26 Eylül 2021 tarihinde gerçekleşecek, “Çare ve Değişim Kurultayı” ATO Congresium’da olacak. Seçime girme hakkı kazanmak için son düzlüğe giren Türkiye Değişim Partisinin, tüzüğünde de yer aldığı gibi Genel Başkanı partiye kayıtlı tüm üyeler seçecek.

TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTSİNDE KURULTAY HEYECANI
10 Eylül 2021 - 13:00 - Güncelleme: 10 Eylül 2021 - 13:11

26 Eylül 2021 tarihinde gerçekleşecek, “Çare ve Değişim Kurultayı” ATO Congresium’da olacak. Seçime girme hakkı kazanmak için son düzlüğe giren Türkiye Değişim Partisinin, tüzüğünde de yer aldığı gibi Genel Başkanı partiye kayıtlı tüm üyeler seçecek.  Konuya ilişkin açıklama yapan Türkiye Değişim Partisi Genel Sekreteri ve Teşkilat Başkanı Hasan Aydın, şunları ifade etti.

“Siyasal partiler demokrasinin temel araçlarıdır. Siyasal partiler kendi içlerinde demokrasiyi işletemiyor ise, ülke için söyledikleri demokrasi söylemleri asla samimi olamaz. Bu tür siyasal partiler ülkeye asla demokrasiyi getiremezler. Var ise de koruyamaz. Bir ülkede demokrasinin olabilmesi için, parti genel başkanı ve yöneticilerinin en geniş iradeyi temsil etmesi şarttır. Ülkemizde mevcut siyasal parti başkanları, sadece kurultay delegeleri tarafından seçilmektedir. Seçilen delegeler tüm üyelerin iradesini asla temsil etmemektedir. Mevcut dışında seçilecek olan ilçe, il ve genel başkan kendisini seçecek delegeleri istedikleri gibi belirlemektedir. Dolayısı ile “ben seni delegeliğe seçtim, sende beni başkanlığa seç” döngüsü sürüp gitmektedir. Türkiye de ve Cumhuriyet tarihinde ilk defa genel başkan tüm üyeler tarafından seçilecek. Bu süreci başlatmış bulunmaktayız.Bu nedenle 26 Eylül 2021 Pazar günü yapılacak kurultayımıza 19 Eylül 2021 Pazar günü tüm üyelerin eğilimlerini almak için, bütün illerde aday olanların seçimi yapılacaktır. Basına ve kamuoyuna duyurulur."


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum