Soylu: "Huzurlu bir Türkiye bırakmak için...

Soylu: "Huzurlu bir Türkiye bırakmak için mücadele ediyoruz"  

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Anadolu Ajansı’nın Editör Masası programında gündeme ilişkin soruları cevapladı. Soylu, “Gelecek nesillere iyi huzurlu bir Türkiye bırakmak için mücadele ediyoruz” dedi.

Soylu: "Huzurlu bir Türkiye bırakmak için mücadele ediyoruz"  

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Anadolu Ajansı’nın Editör Masası programında gündeme ilişkin soruları cevapladı. Soylu, “Gelecek nesillere iyi huzurlu bir Türkiye bırakmak için mücadele ediyoruz” dedi.

Soylu:
27 Şubat 2020 - 11:50

İLKEM BAYDARLI(İzmir Kent Medya) - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Anadolu Ajansı’nın Editör Masası programında gündeme ilişkin soruları cevapladı. Soylu, “Gelecek nesillere iyi huzurlu bir Türkiye bırakmak için mücadele ediyoruz”” dedi.
Anadolu Ajansı’nın “Editör Masası” programında sorulara cevap veren Soylu, Malatya ve Elazığ depremi hakkında bilgiler verdi. Soylu, “Hem Malatya hem Elazığ olsun, bu kadar hızlı hasar tespitinin yapıldığı başka bir ülke olmamıştır. (Depremin ardından) Şu ana kadar Elazığ ve Malatya'da yaklaşık 150 bin kişiye sosyal rehabilitasyon uygulandı. 460 milyon lira harcadık. Muhtarlarla WhatsApp grubu kurduk” diye konuştu. Elazığ ve Malatya ile ilçelerinde önümüzdeki nisan ayının sonunda genel perspektif olarak hayatın normale döneceğinin altını çizen Soylu, “ Aynı zamanda olası büyük İstanbul depremi için büyük İstanbul planı hazırlıyoruz."ifadelerini kullandı.
 “Gelecek nesillere iyi huzurlu bir Türkiye bırakmak için mücadele ediyoruz”
 Meclis’te sorulan  “Suriye’de ne işimiz var?” sorusuna tepki gösteren Soylu, “ 2023 bilançosunu gelecek nesillere doğru kapatmak için çaba sarf ediyoruz. Sadece kendi standartlarımızı yükseltmek için değil, bizden sonra gelecek nesillere daha huzurlu, müreffeh bir Türkiye bırakmak için mücadele ediyoruz” dedi. Yabancı teröristler için iyi bir sistem kurulduğunu belirten Soylu, “102 uyruktan 7 bin 918 kişiyi sınır dışı ettik. Biz Hollanda, İsveç, İsviçre değiliz. Bir tane yabancı terörist gelmesin diye tir tir titriyorlar. 3 bin 500 DEAŞ'lıyı etkisiz hale getirdik. Biz emperyalist ülke ve millet olmadık. Kasım ayından bugüne kadar 253 yabancı terörist yabancısını birçok ülkeye gönderdik” diye konuştu.
 "Gezi olayları büyük bir ihanettir"
Gezi olaylarına da değinen Soylu, Gezi olaylarından sonra Türkiye'de rayın değiştiğinin söyleyerek, “Gezi olayları büyük bir ihanettir, çocuklarımız bunun hesabını soracaklar. Demokratik bir ülkede yaşıyoruz. Yakmak yıkmak, zorbalık ortaya koymak bizim için kabul edilebilir değil” diyerek sert çıkıştı.
Soylu, “Gezi eylemi demokrasiyi bitirmek için ortaya konulan hadisenin ta kendisidir. Masum bir çevreci eylem olarak değerlendirmek aklını peynir ekmekle yemek gibi bir şeydir... O gün Cumhurbaşkanlığı yaptınız, bu olayları görmediniz mi? Sayın Cumhurbaşkanımıza hiçbirisi kuvvet ve güç vermedi. Sayın Cumhurbaşkanımızı tek başına havalimanına indirmeye çalıştılar.Demokratik cumhuriyeti alaşağı edecekler. FETÖ’nün Türkiye’de ortaya koyduğu gizli ilk hamledir Gezi olayları. Onu yapamadıkları için 17-25 Aralığı yaptılar." açıklamalarını yaptı.
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DEZENFEKTE YAPARKEN SALDIRIYA UĞRADI
DEZENFEKTE YAPARKEN SALDIRIYA UĞRADI
SAĞLIK ÇALIŞANLARA YENİ İMKAN
SAĞLIK ÇALIŞANLARA YENİ İMKAN