Reklam

Maske kararı için son 30 gün

Maskelerle ilgili son dakika gelişmesi! Kritik süreç başladı!

Maske kararı için son 30 gün
12 Ocak 2021 - 16:57 - Güncelleme: 12 Ocak 2021 - 17:03
Maskelerle ilgili son dakika gelişmesi herkesi heyecanlandırdı. Maskeler hakkında açılan davada Danıştay'da kritik süreç başladı. İçişleri Bakanlığı 30 gün içerisinde maskeler hakkında savunma yapacak.Danıştay 10. Dairesi'nde maskelerle ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Son dakika maskelerin kalkmasını sağlayacak girişim ile Antalya İdare Mahkeme’de 26 Ağustos 2020 tarihinde 5gplatformu sözcüsü Muammer KARABULUT’un  “maske takma zorunluluğu ile ilgili düzenlemeye ilişkin açtığı davada Danıştay sürecine girildi.İÇİŞLERİ BAKANLIĞI 30 GÜN İÇİNDE SAVUNMA YAPACAK
Danıştay 10. Daire’nin aldığı karar ile bugün posta yolu ile maskeye ilişkin yürütmenin durulması istemine karar vermek için, davalı taraf olan İçişleri Bakanlığı’na maske ile alınan karar konusunda 30 gün içinde savunma yapması istendi.MASKE ZORUNLULUĞU GETİRİLEN GENELGELER TALEP EDİLDİİçişleri Bakanlığı tarafından maske takma zorunluluğu getirilen genelgelerin aslı veya onaylı örneği talep edildi.MASKELERİN YARARINDAN ÇOK ZARARI VAR!Açılan davaya ilişkin açıklama yapan Muammer Karabulut ise “Maskenin insan sağlığına faydasına ilişkin bir tane bilimsel örnek istedik. Buna karşı da maskenin zararlarına ilişkin  bilimsel kanıtlar sunduk. Küresel bir aldatmaca olan maske uygulamasının Türkiye’de sonlandırılmasını ve ülkemizin bütün dünyaya, bir hukuk devleti olduğunu da duyurmak istiyoruz ” dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • meral,35
  5 ay önce
  Maske korusaydı zaten doktor ve hemşirelere virüs bulaşmazdı degilmi.? hem ayrıca pek çok avrupa ülkesinde zorunlu degil isteyen vatandaşları takıyor sadece.
 • ecz.bilgehan
  5 ay önce
  YETER artık acilen bir an önce kalkmalı bıktık usandık zaten faydadan çok zararı var bunu artık herkes gördü anladı.