Kafe ve restoranlarda canlı müzik yasak mı?

Yeni normalleşme dönemi kararlar geçtiğimiz gün düzenlene Kabine Toplantısı sonrasında halka duyuruldu. Risk grubuna göre bazı illerde kafe ve restoranlar tamamen açıldı. Bu karar sonrasında Kafe ve restoranlarda canlı müzik yasak mı? sorusu sorgulanmaya başladı. İşte konuyla ilgili olarak İçişleri Bakanlığı'ndan açıklama..

Kafe ve restoranlarda canlı müzik yasak mı?
05 Mart 2021 - 13:44

 1 Mart tarihi itibarıyla ülke çapında başlayan normalleşme sürecinde kafe ve restoranlar da belirli saat aralıklarında açıldı. Restoran ve kafelerde yeni normalleşme kararlarının uygulamaya geçmesiyle beraber bu tür işletmelerde canlı müzik yasak mı sorusu vatandaşlar tarafından merak edilmeye başladı.

Kafe ve restoranlarda canlı müzik yasak mı?

Kafe ve restoran tarzı işletmelerde canlı müzik ve benzeri uygulamalar konusunda kısıtlama olduğu ifade edildi. Konuyla ilgili açıklama İçişleri Bakanlığı tarafından yapıldı;

"21/12/2020 tarih ve 21153 sayılı genelge, 02/06/2020 tarih ve 8591 sayılı genelge ile 30/05/2020 tarih ve 8556 sayılı genelgede açıkça belirtildiği üzere dans, oyun vb. amaçlı olanlar başta olmak üzere canlı müzik konusunda kısıtlama getirilmiş olup, restoranlarda canlı müzik etkinliğine izin verilmeyecektir." ifadeleri kullanıldı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum