Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden'ı eleştirdi

Cumhurbaşkanı, ABD Başkanı Biden'la ilgili eleştiride bulunarak, "Daha önce hiçbir liderle bu durumu yaşamadım" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden'ı eleştirdi
24 Eylül 2021 - 14:10

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrası gazetecilere açıklama yaptı. ABD Başkanı Joe Biden'a da tepkilerini dile getiren Erdoğan, "Daha önce hiçbir liderle bu durumu yaşamadım" sözlerine yer verdi.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

"İki NATO ükesi olarak çok daha farklı noktada olmalıydık. Maalesef ABD terör örgütleriyle mücadele etmesi gerekirken tam aksine onlara yüklü miktarda silah araç veriyor. NATO ülkesi olarak bu tür yaklaşımlar olduğu sürece bizim bunu dünya ile paylaşmamız gereklidir."

PUTİN'LE 29 EYLÜL GÖRÜŞMESİ

Sayın Putin'den beklentilerim çok daha farklı. Zira Suriye'de rejim maalesef burada bizim için ülkemizin güneyinde adeta bir tehdit oluşturuyor. Burada dost ülke olarak da sayın Putin'den daha doğrusu Rusya'dan bir dayanışmamızın gereği olarak farklı yaklaşımlar bekliyorum. Bu mücadeleyi de güneyde birlikte yürütmemiz lazım. Şu anda görüldüğü gibi ABD, Suriye ile de pek iniltili değil. Burada şimdi kim var, İran, Rusya ve biz varız. Burada eğer orayı da barış havzası haline dönüştüreceksek aramızda görüşmemiz şart. Bunları görüşeceğiz. Bir de Rusya ile ikili münasebetlerimizi çok daha ileri taşıma gayreti içerisindeyiz. Hedefimiz 100 milyar dolarlık ticaret hacmine ulaşmak.

KORONAVİRÜS SÜRECİ

Bilim Kurulu'nun maske konusunda hassasiyeti var. Bundan taviz vermeden yolumuza devam edeceğiz. Ben vefata önem veriyorum. Vefatla birlikte vakaların aşağıya inmesi başat tedbirlerimiz olacak."

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum