CHP’DEN TUTUKLAMA KARARINA SERT TEPKİ
Reklam
Reklam
Reklam

CHP'DEN TUTUKLAMA KARARINA SERT TEPKİ

İzmir'de, merkezi sisteme girilerek “Çav Bella” şarkısının çalınması üzerine tüm Türkiye tepki göstermişti. Camiden müzik çalınması görüntülerini sosyal medyadan paylaşan CHP eski İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir, 'dini değerleri aşağılama' suçundan sevk edildiği adliyede, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı

CHP'DEN TUTUKLAMA KARARINA SERT TEPKİ

İzmir'de, merkezi sisteme girilerek “Çav Bella” şarkısının çalınması üzerine tüm Türkiye tepki göstermişti. Camiden müzik çalınması görüntülerini sosyal medyadan paylaşan CHP eski İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir, 'dini değerleri aşağılama' suçundan sevk edildiği adliyede, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı

CHP'DEN TUTUKLAMA KARARINA SERT TEPKİ
22 Mayıs 2020 - 17:50

İzmir'de, merkezi sisteme girilerek “Çav Bella” şarkısının çalınması üzerine tüm Türkiye tepki göstermişti. Camiden müzik çalınması görüntülerini sosyal medyadan paylaşan CHP eski İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir, 'dini değerleri aşağılama' suçundan sevk edildiği adliyede, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
Tutuklama kararı sonrası CHP'den çok sert tepki geldi
 
 
ÖZKAN: ÖZDEMİR'İ KURBAN SEÇTİNİZ

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı;
 
“İzmir adliyesine hiç yakışmadı. Banu Özdemir’i kurban seçtiniz. Camilerden müzik yayını yapan alçakları serbest bırakıp Banu Özdemir’i tutuklamaya sevk etmek ve yandaş trollere tutuklandı diye yaydırmak, sonra infial oldu deyip tutuklamak adalet değil. Kınıyorum.Camilerden İzmir’de müzik yayını yapan alçaklar kim? Telsiz frekanslarını kim kullanıyor? Neden onlar yakalanmıyor da bu aczi soran Banu Özdemir tutuklanıyor. İzmir adliyesine kimler baskı yapıyor? Adliye trol yönetimine mi geçti? İnfial müzik yayınına değil de Özdemir’e mi?.Canileri, tecavüzcüleri adli kontrol şartıyla salıp bir masumu, cezaevine gönderen adaletinizi seveyim. Trollerin paralel Adalet Bakanlığı mı var? Onlar ne derse oluyor. Banu Özdemir’i değil suçluları yakalayın. Yoksa yakalayamaz mısınız? Troller mi istemiyor?. İzmir’de camilerimize sahip çıkamayanlar serbest. Ama olanı anlatıp müftülük uyuyor mu demek suç.Banu Özdemir’i sadece trolleriniz istiyor diye tutukladınız. Ayıp.CHP hukukçu zulmüyle de,trol zorbalığıyla da,cami provakasyonunu siyaset aracı yapanlarla da mücadelesini sürdürecek.Banu Özdemir suçsuzdur. Onu kurban seçenler suçluları korumaktadır."
 
YÜCEL: BU İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ

Özdemir'in tutuklanması sonrası CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel de sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu; Yücel; "Troller kurban istedi, daha cami provokasyonunun failleri bulunmadan, bu vahim durumu sadece sosyal medyadan paylaşan Banu Özdemir tutuklandı. İncinen maneviyatımızı sadece bu siber provokatörleri bularak onarabilirsiniz. Biz buradayız, bu işin peşini bırakmayacağız, provokasyondan medet umanların elini yine boşa çıkaracağız." ifadelerini kullandı.
 
ÖZEL: KABUL EDİLEMEZ

CHP Grupbaşkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel de şu mesajları verdi: Camiden müzik provokasyonunun sorumlularını ortaya çıkarmayıp, paylaşanı sırf CHP'li diye tutuklatan ucuz bir tezgah ile karşı karşıyayız.
Tayyip Erdoğan'ın algı operasyonu için Adana'da Eren Yıldırım'ın, İzmir'de Banu Özdemir'in bayramı cezaevinde geçirmesi kabul edilemez!!!
 
BAYIR, ÇELEBİ VE BAKAN'DAN DA  TEPKİ

Özdemir’in provokasyonu hazırlayan yahut düzenleyen kişi olmadığını belirten CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır şu ifadeleri kullandı: “Adalet; keşke Atatürk Düşmanı Fatih Tezcan'a, CHP'lileri tehdit eden Akp'li Mehmet Emin Göç’e, "Bizim aile 50 kişi götürür, liste yaptım" diyen Sevda Noyan için de işleseydi. #BanuÖzdemir bu provakosyonu hazırlayan ya da düzenleyen kişi değildir. Suçluyu yanlış yerde arıyorsunuz.”
 
Olaya ilişkin Özdemir’in tutuklanmasına tepki gösteren CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi ise şu paylaşımı yaptı: Camide yayını kim yaptı? Ortada yok... Banu Özdemir neden tutuklandı? Troller istedi diye... Köpürtenler kim? Kutuplaşma yaratmak isteyenler... Sevda Noyan, “Elimde ölüm listesi var!” dedi SERBEST. Banu Özdemir, başkasının işlediği suçu sosyal medyada paylaştı TUTUKLU.
 
CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan da cami hoparlörlerinden Çav Bella marşının çalınmasının ardından CHP’nin hedef gösterilmesine karşı tepkisini şu sözlerle dile getirdi: “İdeolojisini okuduğu şiirden alan, iktidarı boyunca cami ile siyaseti birbirinden ayırmayan siyasi iktidarın bu çirkin provokasyon üzerinden verdiği tepkileri samimiyetsiz buluyor, hedefine yine partimizi koymasını ise ikiyüzlülüktür. Cami minarelerinden siyasi bir marşın yayınlanması ise camilere siyaseti sokmanın demokrasiye ne kadar zarar verdiğini bir kez daha kanıtlamıştır. Madem AKP camiye ‘siyasetin girmesinden’ bu kadar rahatsız oldu… O zaman 18 yıldır partisinin kürsüsü olarak kullandığı camilerden ve Diyanet’ten elini çekilmelidir. Aksi takdirde AKP’nin verdiği bu tepki siyaseten 'ev sahibi rahatsız oldu'dan öteye geçmez. İdeolojisinin ne olduğuna bakmaksızın ibadet yerlerinde siyaset yapılmasının karşısındayız. Çünkü bizim ideolojimiz de ilkelerimiz de değerlerimiz de bunu gerektirir.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DÜNYA GÜNDEMİ YİNE İHA VE SİHA'LARI KONUŞUYOR
DÜNYA GÜNDEMİ YİNE İHA VE SİHA'LARI KONUŞUYOR
'TROLL HESABINDAN ATACAĞI TWEETİ KENDİ HESABINDAN ATTI'
'TROLL HESABINDAN ATACAĞI TWEETİ KENDİ HESABINDAN ATTI'