"BERGAMA'YI SİYASETE KURBAN ETMEYİN"

Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu projesi tamamlanan ancak, askıdaki son gününde Büyükşehir Belediyesinin itirazına takılan Millet Bahçesi ile ilgili net konuştu. Başkan Koştu ‘‘O proje buraya yapılacak’’dedi.

"BERGAMA'YI SİYASETE KURBAN ETMEYİN"
09 Haziran 2021 - 13:54 - Güncelleme: 09 Haziran 2021 - 14:02

İzmir Kent Haber- İlayda Erdoğan/ Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu projesi tamamlanan ancak askıdaki son gününde Büyükşehir Belediyesi’nin itirazına takılan Millet Bahçesi ile ilgili net konuştu.Başkan Koştu ‘‘O proje buraya yapılacak’’dedi.
Ticari alanı, yeşil alanı, spor alanı, bisiklet yolu,yürüyüş yolu, kütüphanesi,sosyal donatılarıyla çok özel bir proje yaptıklarını anlatan Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, Millet Bahçesi projesinde yaşadığı zorlukları anlatırken projesinin arkasında durduğunu gösterdi.

“Ülkede bir ilk”
Ülkede bir ilk bizim projemiz diyen Başkan Koştu, “İlkler şehri Bergama’ya da bu yakışırdı. Bir ilki gerçekleştiriyoruz ve üzerinde diğer Millet Bahçe’lerinde olmayan bazı özellikler var.Yeraltı otoparkı mesela buna örnek. Gerçekten  çok güzel ve bu bölge  için çok önemli bir ihtiyaç. Yeraltı otoparkı ile , sosyal bağlantılarıyla aynı zamanda bir  yaşam kaynağı oluyor. Herkesin beklentisi de bu idi.Yolda trafiğin rahatlaması,otopark trafiğinin çözülmesi,insanların oturup çay içebileceği bir alan,esnafımızın beklediği ticari alan hazırlanmış olacak” diye konuştu.

Başkan Koştu, Projeyi 7’den 70’e bütün Bergama halkının talep ettiğini ve 30 yıldır göreve gelen her belediye başkanının hayali olduğunu söyledi. Projenin zorluklarından sıyrılıp artık son noktaya gelindiğini belirten Koştu, “Yaşadığımız sorunlardan biri olan mülkiyeti ,Gençlik Spor Bakanlığı ile mal takasıyla hallettik. Bergama’ya vizyon katacak bir proje yaptık, bu projeden sonra ilçemiz eski Bergama ve yeni Bergama olarak anılacak ”dedi.

“Askıdaki son gününde projeye 5 itiraz ”
 İtirazı değerlendiren Koştu “Askıdaki son gününde projeye 5 itiraz geldiğini iletti. Bunlarında kim olduklarını bilmiyoruz. Fakat kimler tarafından yapıldığını, yaptırıldığını biliyoruz. Çünkü orada hazırlanan yazı tekniği ve içeriğe baktığımızda o kişilerin yapabileceği itirazlar değil. Konunun birinci muhatabı olmadıklarını biliyorum. Şuan konunun birinci muhatabı kimdir? Siyasilerdir. Büyükşehir Belediyesidir, orada yaşayan insandır. Onlar itiraz edebilirler bu konuya. İtiraz edebilecek bir şey buldularsa tabi” dedi.

“Bergama’yı siyasi emellerle boğmasınlar”
 Hiçbir sorundan dolayı projeyi durdurmayacaklarını, bu projeye devam edeceklerinin altını çizen Koştu, “O gerekçelerle biz bu projeyi durduracak değiliz. Bu projeyi devam ettireceğiz. Bergama’yı siyasi emellerle boğmasınlar artık. Ellerini çekmeleri gerekiyor. Biz Bergama için var gücümüzle koşarken arkamızdan çekildiğimizi hissediyoruz. Biz bu meseleyi  2 ay önce İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Soyer’e ilettik, olumlu bir yaklaşım sergiledi. Ancak bugün geldiğimiz nokta tam tersini gösteriyor. Önümüzü açmaları gerekiyor, biz Büyükşehir’e bağlıyız, Büyükşehir’de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı” dedi ve ekledi: ‘’Bergama ve Bergamalıların hakkını sonuna kadar savunacağım. Kesinlikle biz oraya Millet Bahçesi’ni inşaa edeceğiz.”

 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum