BAŞKAN KARATEKİN’DEN, GÜMRÜKÇÜ’YE JET...
Reklam

BAŞKAN KARATEKİN'DEN, GÜMRÜKÇÜ'YE JET YANIT

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü’nün, ilçedeki kamu kuruluşları ile ilgili yaptığı açıklamalar sonrası AK Parti Çiğli İlçe Başkanı Sedat Karatekin’den jet yanıt geldi.

BAŞKAN KARATEKİN'DEN, GÜMRÜKÇÜ'YE JET YANIT

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü’nün, ilçedeki kamu kuruluşları ile ilgili yaptığı açıklamalar sonrası AK Parti Çiğli İlçe Başkanı Sedat Karatekin’den jet yanıt geldi.

BAŞKAN KARATEKİN'DEN, GÜMRÜKÇÜ'YE JET YANIT
02 Temmuz 2020 - 17:11

AK Parti Çiğli İlçe Başkanı Sedat Karatekin, Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü’nün,‘’SGK binasının çok kısa süredeÇiğli’ye getireceğiz’’ demesi üzerine, ‘’Sayın Başkan Çiğli’den bi haber sanırım. SGK binası ilçemize geleli 1 yıl oldu. O da bizim girişimlerimizle oldu. Ayrıca ‘İŞKUR inşaatının tamamlanmasını takip ediyoruz’ demiş Başkan Gümrükçü, öyle bir inşaat da yok ortada. Biz İŞKUR’un gelmesi için bakanlığa talebimizi ilettik, uygun görülecek bir kamu binasına taşınacak. Başkan bana İŞKUR inşaatı nerede gösterebilir mi? Belediye Başkanı ilçesinde hangi kurumlar var yada yok bir ilçeyi dolaşsın da bilgi edinsin’’ dedi
 
Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü’nün, ilçedeki kamu kuruluşları ile ilgili yaptığı açıklamalar sonrası AK Parti Çiğli İlçe Başkanı Sedat Karatekin’den jet yanıt geldi.Başkan Gümrükçü’nün ilçesinden bi haber olduğunu belirten Başkan Karatekin, ‘’Başkan Utku Gümrükçü, bir haberde, SGK binasının çok kısa sürede Çiğli’ye geleceğini söylemiş. Çiğli sokaklarında hiç dolaşmıyor ki, yaptığı hatasının farkına varmıyor. Ancak birileri SGK binasının Çiğli’de olduğunu söylüyor ki, haberde düzeltmeye gittiler. Sayın Gümrükçü, Belediye Başkanı olduğu yerde, hangi kurumun binaları var onu dahi bilmiyor. Eğer isterse Sayın Başkan, Çiğli’yi birlikte gezip, ilçede hangi kamu kurumları var onları gösterebiliriz?  SGK binası Çiğli’ye geleli bir yıl oldu. Onu da İl Başkanımız Kerem Ali Sürekli, milletvekillerimizle birlikte çözüme kavuşturduk.’’ dedi.
 
Sayın Başkan’ın ilçesinde olan bitenden haberi yok..
Başkan Utku Gümrükçü’nün sadece SGK binasından habersiz olmadığını dile getiren AK Parti İlçe Başkanı Sedat Karatekin, ‘’Sayın Başkan, İŞKUR binası inşaatının da kısa sürede tamamlanacağını söylemiş. Bu inşaat Çiğli’nin neresinde, Başkan Gümrükçü bana gösterebilir mi? Böyle bir inşaat yok ortada. Biz yine İl Başkanımız ve milletvekillerimizle birlikte; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımıza, İŞKUR’un ilçemize gelmesi için gerekli işlemleri başlattık. İŞKUR, ilçemizdeki bir kamu kuruluşu binasına taşınacak ilerleyen süreçte. Yani ortada inşaat aşamasında olan bir bina yok. İŞKUR’un Çiğli’de olması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü Bizim bir Organize Sanayi  Bölgelerimiz var ve burada toplamda 35 bin civarında insan çalışıyor. Sayın Başkan’ın ilçesinde olan bitenden haberi yok. Ayrıca, Tapu Müdürlüğü’nün Çiğli’ye kendilerini getirttiklerini söylemiş. Biz, bir buçuk yıl önce bu konuda çalışma başlattık. Tapu Dairesi’nin yeri hazır, kamu kurumu binasında olacak ve kirada ödemeyecek. Edindiğimiz bilgiye göre, Belediye Başkanı Gümrükçü’nün, Tapu Müdürlüğü’nün ilçemize getirilmesi için hiç bir görüşmesi de olmamış’’ dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK PARTİ İZMİR ALİAĞA'DA TOPLANDI
AK PARTİ İZMİR ALİAĞA'DA TOPLANDI
YAVRU KÖPEĞİN YAŞAM MÜCADELESİ
YAVRU KÖPEĞİN YAŞAM MÜCADELESİ