Aşık Veysel türkülerle anıldı: Türkü severler özel gecede türküye doydular

Ege Bölgesi Aşık Veysel Kültür Derneği’nin Karşıyaka Deniz Baykal Merkezi’nde düzenlediği türkü gecesi türkü severleri mest etti.

Aşık Veysel türkülerle anıldı: Türkü severler özel gecede türküye doydular
11 Haziran 2022 - 13:59
İZMİR KENT HABER - 10 Haziran 2022 Cuma akşamı; Ege Bölgesi Aşık Veysel Kültür Derneği’nin ev sahipliğinde düzenlenen gecede, Cem Vakfı ve Karşıyaka Belediyesi iş birliğiyle katkı sundular.

Türkü gecesi başarılı sunucu Güler Özkan’ın sunumu ile başladı. Ardından sahne alan Ege Üniversitesi Konservatuar hocası Şef Hüseyin Koçak yönetimindeki koro yöre türküleri ve Aşık Veysel türküleri ile izleyiciye keyifli anlar yaşattı

Gecede sahne alan sanatçılar, çok özel anlar yaşattı
Gecede sahne alan TRT İzmir Radyosu emekli koro şefi ve THM sanatçısı    Nuri Esentürk, geceye katılan dinleyicilerden büyük takdir alırken, TRT geleneği ve profesyonelliği ile sergilediği performansında türkülerle mazide yolculuk yaptırdı.

Bu özel etkinlikte sahne alan bir diğer THM sanatçısı Cem Cansız, Aşık Veysel gecesinin duygu dolu anlar yükledi. Engelleri aşmada sanatın gücüne örnek olan sanatçı, büyük beğeni topladı.

Gecede sahne alan ozanlar Arslan Kaya, Güngör Kaptan ve Ensar İpekoğlu sergiledikleri âşıklık geleneği örnekleri ile dinleyicileri türküye doyurdular.
Ege Bölgesi Aşık Veysel Kültür Derneği Başkanı Adalet Özkan, programın sonunda geceyi onurlandıran sanatçılara teşekkür belgesi takdim ederek, bu ve benzeri gecelerin düzenlenmesinde kültür dünyamıza verdiği katkılar için destekçilere ve sanat severlere teşekkür etti.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum